הזמנת כרטיסים (open in new tab)

הים הוא בית הגידול המשמעותי ביותר בכדור הארץ, על כל היצורים והצומח שבתוכו. הים הוא גם מקור מזון עבורנו בני האדם, ובנוסף לכל אלה עוזר הים לאיזון האקולוגי בעולם.
בתערוכה "חיים בעמוקים" תוכלו להפוך לרגע לחוקרים ולחוקרות של הים, לצלול לעומקים שאליהם לא הגיע אף אדם ולגלות צורות חיים מיוחדות המתקיימות בחושך מוחלט, בתנאים של חוסר חמצן ותחת לחץ אדיר.
האם ידעתם, למשל, שבעומקים הללו לא מתרחשת פוטוסינתזה בגלל שאור השמש אינו מגיע לשם? מרבית היצורים החיים במעמקים מתבססים על מקורות אנרגיה אחרים, שגם אותם תוכלו לגלות בתערוכה!
בנוסף חושפת התערוכה את "גלישת פלמחים": תופעת טבע שהפכה לאחרונה באופן רשמי, לשמורת טבע ימית הנמצאת בעומק הים, לא רחוק מחופי תל אביב.
אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להגיע לתערוכה, לגלות את השמורה החדשה ולחקור בתי גידול נדירים בעומק הים, כאלה שאינם מוכרים באף מקום אחר במזרח התיכון. בואו לטייל ב"יער" תת-ימי מיוחד שיצרו גני האלמוגים וליהנות מסביבה פראית, יפה ומסתורית שטרם ראיתם!
הפעילות מיועדת לקהל הרחב. התערוכה מוצגת בלובי אולם הברווז, ולכן כל מי שייכנס ויגיע לשם, גם אם לא התכוון לבוא לתערוכה, יכול ליהנות ממנה ומהמוצגים הפעילים שבה.
תוצרי התוכנית:
המשתתפים יחוו מסע לעומק הים ויכירו את הנושא של חקר הים העמוק דרך סיפור המחקר של גלישת פלמחים. כל זאת תוך כדי אינטראקציה עם מוצגים שחלקם פעילים. המבקרים יוכלו לחוות ולהבין את מרקם יחסי הגומלין הרגיש שבנינו בני האדם ושוכני היבשה לבין החיים במרחביו העצומים של הים.
התערוכה מתאימה לקהל הרחב, משפחות וקבוצות (החל מגיל 6 ומעלה בתיווך הורי)
התערוכה נפתחה בחודש אפריל 2023 ופתוחה לקהל בימים א'-ה' בין השעות 09:00-17:00 .

צילומים: אוהד כברי

אוצרות ד"ר רוני אשכנזי
מיקום מבואת אולם הברווז, קמפוס דוידסון דרום במכון ויצמן למדע שברחובות
שיתוף
הקישור הועתק!
עלות ללא עלות !
תערוכה